CKSiT       OSP       STRAŻ BOŻEGO GROBU       ARTYŚCI PRUCHNICCY       ORKIESTRA DĘTA OSP


ARTYŚCI PRUCHNICCY

ZDZISŁAW PLISZAK urodzony w Pruchniku w 1963 roku.

Zamieszkały w Rozborzu Okrągłym koło Pruchnika w woj. Podkarpackim. Od najmłodszych lat rysuje  maluje akwarelą. W 1984 roku wyjeżdża do Warszawy i trafia do artysty Adama Kunikowskiego, gdzie pobiera nauki malarstwa. W 1986 roku wraca do Rozborza Okrągłego. Maluje techniką dowolną: akwarela, piórko, ołówek, olej. Jego malarstwo opiera się o tematykę dawnej polskiej wsi. Maluje pejzaże, kwiaty, akty, portrety, architekturę drewnianą i murowaną. Do ulubionych tematów należą sceny rodzajowe: wyjazdy na polowania, sanny, napady wilków, itp. Prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Tarnobrzegu, Przemyślu, Lublinie, Łańcucie, Sanoku. Jego prace są za granicą, m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Austrii, Bułgarii, Węgrzech, USA, Kanadzie, Japonii, Korei, Meksyku, Słowacji, Ukrainie, Czechach, Litwie i Łotwie.

Zobacz galerię prac artysty >>

STANISŁAW CHMIELECKI 

Pochodzi z Jodłówki. Obecnie przebywa na emeryturze. Zajmuje się pracą na gospodarce. Mieszka razem z córką oraz synem, synową i wnukami. pasją Pana Stanisława jest rzeźbienie w drewnie.

Tematem prac są głównie ptaki, zwierzęta oraz ludzie. Są to piękne rzeźby, które w sposób realistyczny przedstawiają myśli artysty.

Pasja "dłubania w drewnie" zaczęła się już w wieku młodzieńczym. Potrafił zrobić sanie, drewniany wóz, okna, drzwi i innego typu rzeczy. Pierwsza rzeźbą był krasnal i trzy grzyby.

Pomysły na robienie figurek bierze z życia codziennego. Kiedy zobaczy jakąś rzeźbę, np. w książce, rodzi się inspiracja i niemal natychmiast bierze się do robienia takiej figurki. Część inspiracji do rzeźbienia "rodzi się" w snach (Przykładem może być rzeźba przedstawiająca Pana Jezusa w cierniowej koronie).

Wszystkie prace znajdują się w domu, brakuje już dla nich miejsca. Swojemu hobby Pan Stanisław poświęca wiele czasu, lecz niektóre obowiązki związane z gospodarstwem nie pozwalają mu na całkowite oddanie się swojemu hobby. 

Zobacz galerię prac artysty >>

Na podstawie artykułu w "Ziemi Pruchnickiej" nr  3/2002


JAKUB OLEJARZ

Rzeźbieniem zajmuję się już około dziesięciu lat. Wykonuję różnorodne płaskorzeźby o motywach sakralnych jak i świeckich. Oprócz proponowanych wyrobów własnych wykonuję również zamówienia specjalne, według sugestii klienta, np. rzeźbione elementy do mebli czy akcesoria myśliwskie. Podstawowym surowcem wykorzystywanym w produkcji jest drewno lipowe. Wysoki kunszt wykonania oraz dokładność i precyzja stanowią ważne atuty oferowanych rzeźb a zarazem powodują, że zaprezentowane produkty

stanowią niepowtarzalne prezenty okolicznościowe na komunię, śluby, jubileusze bądź urodziny. Dodatkowo mogą stać się one elementem wystroju stanowiącym uzupełnienie wnętrza domu czy ogrodu.

 

Jakub Olejarz  data urodzenia 04.02.1979

Jodłówka 363a

37-560 Pruchnik

tel. kom. 600392515     885979746